Η Χετάφε των δέκα παικτών «έσπασε» το αήττητο της Βαλένθια - liveefootball

Breaking

Η Χετάφε των δέκα παικτών «έσπασε» το αήττητο της Βαλένθια

Η Χετάφε των δέκα  παικτών από το 28ο λεπτό έκανε μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις στις πρώτες 14 αγωνιστικές της La Liga, επικρατώντας με 1-0 της Βαλένθια, η οποία γνώρισε την πρώτη εφετινή της ήττα (είχε 9 νίκες και 4 ισοπαλίες).

Η αποβολή του Ουρουγουανού μέσου, Μάουρο Αραμπάρι πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου, όχι μόνο δεν επέδρασε αρνητικά στην ψυχολογία των Μαδριλένων, αντίθετα, κατάφεραν σε μία από τις λίγες αντεπιθέσεις που έβγαλαν να σκοράρουν και να κρατήσουν την πολύτιμη νίκη παρά την πίεση που άσκησαν οι «νυχτερίδες» για περίπου 30 λεπτά στην επανάληψη. Το γκολ της Χετάφε σημείωσε ο Μπεργκάτα στο 66'.

Η Βαλένθια έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στο -2 από τη Μπαρτσελόνα, η οποία χθες αναδείχθηκε ισόπαλη με την Θέλτα (2-2).