Βίντεο: «Χόρευαν» στη βροχή Σοσιεδάδ και Μπέτις, απίστευτη ματσάρα με 8 (!) γκολ - liveefootball

Breaking

Σε ένα τρελό παιχνίδι με το μυαλό καθόλου στην άμυνα και από τις δυο ομάδες οι Σοσιεδάδ και Μπέτις ήρθαν –τελικά- ισόπαλες 4-4 στο Ανοέτα με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον έναν βαθμό λίγο πριν το τέλος.

Η εξέλιξη του αγώνα και η αποκλειστική συγκέντρωση στην επίθεση φάνηκε από τα πρώτα λεπτά. Μόλις στο 15ο λεπτό οι δύο ομάδες είχαν σκοράρει από ένα γκολ με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Σανάμπρια και στο 13ο λεπτό ο Χοσέ Γουίλιαν να κάνει το 1-1.

Και αυτό ήταν μόνο η αρχή... Η Σοσιεδάδ με τον Ογιαρθάμπαλ στο 26’ πήρε το προβάδισμα, το οποίο όμως είδε λίγο αργότερα, στο 28’ να χάνεται με το γκολ του Φενταλ.

Η αρχή του δευτέρου 45λέπτου ήταν το ίδιο τρελή. Στο 46ο λεπτό ο Χοακίν κάνει το 3-2 για τους φιλοξενούμενους, ο Πριέτο ισοφάρισε στο 57’ για να αλλάξει και πάλι στο σκορ δύο φορές στα τελευταία πέντε λεπτά.

Στο 84ο λεπτό ο Σέρχιο Λεόν έκανε το 4-3 για τη Μπέτις και στο 86ο λεπτό ο Γιορέντε έκανε το τελικό 4-4.